1. kolo letnej časti KSP-T

,

Ďalšie kolo KSP-T je tu, a prináša vám päť zaujímavých náročnejších úloh.

Ich zadania nájdete na https://www.ksp.sk/ulohy/69/ alebo v pdf verzii: https://www.ksp.sk/ulohy/pdf/69/.

Úloha 4 - Pridaná tabuľka s popisom vstupov

,

Aby sme v úlohe 4. Zakázané ohňostroje umožnili väčšej škále riešení získať čiastkové body, objavila sa v zadaní tabuľka s hodnotením a podrobnejším popisom limitov pre jednotlivé sady. Vstupy boli menené, vaše odovzdané riešenia sa pretestovali.

Návody 2. kola zimnej časti KSP-T

,

Objavili sa tu: https://www.ksp.sk/ulohy/62/

Úloha 2

,

Všimli sme si, že riešenia v Pythone majú problém s časovým limitom v úlohe 2. Nastavili sme teda nový časový limit, ktorý by Python už mal zvládať. Odporúčame riešiteľom programujúcim v Pythone znova submitnúť svoje riešenie.

Začiatok letnej časti KSP

,

S novým polrokom začína aj letná časť KSP.

Zadania úloh prvého kola môžete nájsť na https://www.ksp.sk/ulohy/. Termín prvého kola je 13. marca.

Veľa šťastia pri riešení!

Diskusia Kam na výšku?

,

V sobotu 28.1.2017 sa o 19:00 uskutoční diskusia Kam na výšku? Naživo ju môžete sledovať na Youtube.

Piati zástupcovia rôznych vysokých škôl, zo Slovenska, Česka aj Anglicka, budú hovoriť o tom, aké je štúdium na ich vysokej škole. Ak teda rozmýšľate, kde chcete študovať informatiku, rozhodne si túto debatu nenechajte ujsť :)

Všetky ďalšie informácie nájdete na stránke: https://www.ksp.sk/kam_na_vysku/

Návody k 1. kolu zimnej časti KSP-T

,

Môžete ich nájsť vo forme pdf-ka, alebo ak si potrebujete osviežiť pamäť a spomenúť si na zadania, tu na stránke nájdete zadania aj návody.

Pripomínam, že je možné odovzdávať programy na testovanie aj po termíne. Po naštudovaní si návodu si môžete riešenie naprogramovať a odovzdať ho testovaču na otestovanie -- síce sa vám to už nezaráta do výsledkovej listiny, ale pocit z dobre vykonanej práce budete mať aj tak.

Koniec zimnej časti KSP a Kuchárka KSP

,

A skončilo sa nám aj druhé kolo zimnej časti KSP.

Pre vás, riešiteľov, sme pripravili vzorové riešenia všetkých úloh. Môžete si ich prečítať vo forme PDF alebo priamo na našej stránke. Nenechajte sa odradiť dĺžkou riešení. Nemusíte ich všetky prečítať naraz, no čím viac prečítate, tým viac sa naučíte.

Okrem riešení sme pripravili aj niekoľko ďalších učebných textov, ktoré môžete nájsť v novej Kuchárke KSP. Na tieto materiály nájdete odkazy aj vo vzorových riešeniach, tam, kde je to potrebné. Nachádzajú sa tu popisy myšlienok, algoritmov a dátových štruktúr, ktoré sa oplatí poznať a o ktorých aj prednášame na našich sústredeniach. Kuchárku budeme časom dopĺňať.

V najbližších týždňoch tiež okomentujeme a ohodnotíme vaše riešenia a dozvieme sa aj mená víťazov.

Keď už budete mať prečítané vzorové riešenia, nemusíte ale len čakať na začiatok letnej časti KSP... Stále totiž beží druhé kolo KSP-T a stále môžete trénovať a zlepšovať sa.

2. kolo zimnej časti KSP-T

,

Prichystali sme si pre vás 3 zaujímavé úlohy. Ich zadania nájdete tu: https://www.ksp.sk/ulohy/62/

Riešiť môžete do konca januára, teda do 31.1.2017. Pri riešení zistíte

  • ako obsadiť graf lepšie ako hrubou silou

  • ako rýchlo a objektívne zhodnotiť vianočný stromček

  • prečo sa oplatí chodiť na turnaje

Popri tom do 9.1.2017 prebiehajú 1. kolo zimnej časti KSP-T a 2. kolo zimnej časti KSP.
Zadania všetkých aktívnych kôl nájdete tu: https://www.ksp.sk/ulohy/

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu