Mierne úpravy vstupov 👷

,

Opravili sme niektoré chybné vstupy v úlohe 8 a v úlohe 4 sme opravili nesprávne počítanie časového limitu.

Submity, ktoré ste odoslali boli automaticky prehodnotené a v prípade zmien bodov som vás upozornil mailom.

Veľa zdaru!

Nové kolooo!!!

,

Je to TU. Ďalšie kolo vašeho obľúbeného KSP. Tak šup šup bežte riešiť.

Klub je späť

,

Ahojte,

po skončení Matematického Náboja (19. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Priebežne aktualizovaný program môžeš sledovať tu. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme frisbee v Sade Janka Kráľa.

Prihlasovanie tu! POZOR! Bez vyplnenia prihlášky sa nemôžeš zúčastniť.

Zoznam prihlásených môžeš nájsť tu.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák, karimatku a prezuvky.

Letná škola Trojstenu

,

Milí riešitelia, aj toto leto sa bude konať Letná škola Trojstenu nabitá programom a prednáškami! Letná škola je akcia, na ktorej sa naučíš veľa nového, vyskúšaš si nové poznatky v praxi, spoznáš nových ľudí a hlavne sa zabavíš!

Opäť budú tri časti:

  • LŠ programovania (8.7.-19.7.)

  • LŠ matematiky (15.7.-26.7.)

  • LŠ fyziky (22.7.-2.8.).

Viac informácií a prihlášku nájdeš na trojsten.sk/ls.

Tešíme sa na teba!

Výsledky Vianočného Proboja 2023!

,

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili prvého online Proboja.

Víťazom gratulujeme!

  1. M7M (Vladko & Baška Macko)
  2. Piracy_is_a_crime_v2 (Marián Kovaľ)
  3. Zaba_nieco_robi (Michal Anderle)

Viac informácií nájdeš na stránke Proboja.

Vianočný Proboj 2023

,

Ahojte, keďže nám skončilo dopragramovanie chcem vám pripomenúť, že existuje ďalšia KSP aktivita, ktorou sa môžete zabaviť - Proboj!

Mnohí z vás poznajú proboj zo sústredení, teraz však prichádza až k vám domov. Do konca januára budete môcť programovať botov a bojovať s nimi proti ostatným hráčom. Neváhajte sa zapojiť!

Vianočný Proboj 2023

Po predĺžení kola

,

Ahojte,

počas týždňa kedy bolo kolo predĺžené sme od vás účastníkov dostali 950 submitov. Už v tomto momente máme vo výsledkovke 31 úspešných riešiteľov a toto číslo po opravení popisov ešte narastie.

Sme veľmi radi, že ste tento čas využili a veríme, že ste sa veľa naučili. Vaša snaha je jasne vidieť na výsledkovke, v ktorej pribudlo veľa osmičiek a otáznikov. Ale začo som paradoxne najradšej, aj veľa číselok menších než 8.

Nezabudnite si prečítať vzoráky!!! Taktiež beží doprogramovanie. Nájdite si cez sviatky čas a doriešte aspoň jednu úlohu na ktorej ste nezískali plný počet ;)

Dúfam, že KSP budete ďalšiu sériu riešiť aspoň tak svedomito ako tento týždeň. Z môjho pohľadu bolo toto predĺženie výnimkou spojenou s emailom čo ste dostali. Nemáme v pláne ďalšie kolá predlžovať, naopak sa snažíme aby boli termíny striktné. Riešte preto KSP v predstihu.

Veľa štastia, radosti, veselé sviatky a iné,

fezjo

Predĺženie 2. kola zimnej časti

,

Ahojte,

rozhodli sme sa predĺžiť 2. kolo zimnej časti do 18. decembera 2023 23:59. Veľa šťastia s riešením.

Akadémia a Klub Trojstenu

,

Milí riešitelia!

Už o týždeň bude Akadémia Trojstenu. V piatok, 15.12. od 11:00 do 14:40 si môžete prísť vypočuť prednášky od odborníkov z oblastí Matematiky, Fyziky a Informatiky. Akadémia bude na Matfyze v Mlynskej Doline, pre účasť stačí vyplniť formulár pre jednotlivcov. Budeme radi ak akciu spropagujete aj u vás na škole, učitelia môžu prihlásiť skupiny v tomto formulári. Informácie sú dostupné na stránke akademia.trojsten.sk, v prípade otázok kľudne píšte.

Po Akadémii bude tradične nasledovať Klub Trojstenu. Začneme spoločným obedom 15:00-16:00, pôjdeme sa zložiť do telocvične, O 19:00 bude hra na matfyze, a po nej prespávanie v telocvični a voľný program (prineste si spacáky a karimatky). V sobotu budú okolo 9:30 prednášky, po ktorých sa pomaly poberieme domov (napríklad Ex 609 o 13:27) Pre účasť je nutné sa prihlásiť tu.

Tešíme sa na vás v piatok!

Adventný trojboj Trojstenu a Riešok

,

Milí riešitelia,

vianoce sa nám už pomaly blížia, a aby ste mohli advent prežiť aj so seminármi, vedúci KMS, SuŠi a Riešok si pre vás prichystali darček. Ide o Adventný trojboj Trojstenu a Riešok.

Adventný trojboj sa skladá z troch nezávislých súťaží, do ktorých sa môžete zapojiť a každý adventný deň vyriešiť jednu úlohu:

Všetky súťaže sú otvorené základoškolákom, stredoškolákom aj starším.

Úlohy sú maličké a príjemné ako sladkosti v adventnom kalendári - či nadšenci šifier, milovníci príkladov alebo fanúšikovia logbojov by ich mali zvládnuť vyriešiť všetky. Deň po zverejnení sa objavia aj nápovedy, takže báť sa nemusia ani začiatočníci. Vyskúšajte si rôzne druhy hlavolamov, zapojte sa do všetkých troch súťaží a najúspešnejšieho (základo/stredo-školského) účastníka odmeníme aj špeciálnou cenou!