Kockatý kalendár

,

Aj tento rok Ti prinášame podrobný prehľad akcií, ktoré organizujeme nielen my, ale aj Riešky, STROM, Sezam či P-mat, podrobne v Kockatom kalendári.

Galiba v reaktore

,

Ahojte :)

na sklamanie tých 8 ľudí čo už stihli submitnúť, problémy v reaktore sú horšie ako sa očakávalo! Pridali sme nejaké ťažšie vstupy k príkladu č.1. Dúfam, že to nikoho neodradí a len Vás to prinúti vytiahnuť ťažšie zbrane ;)

2. kolo letnej časti

,

Ahojte!

Ak sa vám práve začali letné prázdniny, môžete svoj novonadobudnutý volný čas využiť riešením novej série KSP.

Veľa zábavy pri riešení, a vidíme sa (dúfam) čoskoro na letnej škole!

Záväzné prihlasovanie na LTT je spustené

,

Záväzné prihlasovanie na Letný tábor Trojstenu je spustené. Sú dve možnosti, ako sa na LTT prihlásiť:

  • netradičnou (odporúčanou) cestou. Účastníci, ktorí sa touto cestou úspešne prihlásia budú na tábore odmenení (dostanú malú drobnosť). Nepovieme vám však, ako toto prihlasovanie funguje, skúste na to prísť sami. Počet prihlásených účastníkov môžete vidieť tu https://krtkotravel.trojsten.sk/ucastnik/counter/.

  • klasickou cestou, tak, že napíšete email na michaela.dlugosova@trojsten.sk s textom "meno priezvisko -- chcem sa prihlásiť na LTT klasickou cestou". Pokiaľ pošlete tento email, už sa nebudete môcť prihlásiť netradičnou cestou a získať odmenu.

Je veľmi malá šanca, že sa vám neujde miesto na LTT, lebo miesta je dosť, ale pokiaľ sa veľmi bojíte, môžete napísať email na michaela.dlugosova@trojsten.sk s textom "meno priezvisko -- naozaj chcem ísť na LTT, chcem skúsiť odporúčanú cestu prihlásenia, prosím podržte mi miesto, kým sa mi podarí prihlásiť".

Prihlasovanie na letné školy len do 8. 6.

,

Pokiaľ sa chcete v lete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike, prihláste sa na Letnú školu Trojstenu. Prihlasovanie je možné do naplnenia kapacity, avšak s ubytovaním len do 8. 6.
Na časť programovanie už ostávajú len 2 voľné miesta na týždeň 8. – 12. 7. a 10 voľných miest na týždeň 15. – 19. 7., preto sa poponáhľajte.

Prihlasovanie a viac informácií, nájdete na https://www.trojsten.sk/ls/

Camp IT

,

Camp IT je poľské sústredenie podobné tým našim. Zameriava sa však na medzinárodné osadenstvo a stačí sa naň prihlásiť (a vyriešiť niekoľko úloh). Zo slovenska nebude konkurencia príliš veľká, preto to určite za pokus stojí

Kedy? 1.9.-8.9.

Kde? Milówka, Poľsko (blízko hraníc)

Prihlášky sa podávajú do 31.5. a prvé kolo KSP končí 3.6. Pustite sa do riešenia ešte dnes aby ste stihli oba dedlajny.

Nahodené úlohy a predĺženie kola

,

Ahojte, úlohy 7. a 8. sa už dajú odovzdávať. Kvôli tomuto oneskoreniu sme predĺžili kolo o týždeň - odovzdávať môžete do Pondelka 3.6., po ktorom budete mať dva týždne na doprogramovávanie. Have fun!

Prvé kolo letnej časti

,

Dlho očakávané letné príklady konečne prišli a vy sa môžete rovno pustiť do ich riešenia. Príklady 7 a 8 sa zatiaľ nedajú odovzdávať ale onedlho to napravíme.

Letné školy Trojstenu

,

Cez leto pre vás opäť pripravujeme 4 týždne letných škôl. Je to jedinečná príležitosť, ako sa môžete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike a spoznať ľudí, ktorí majú o tieto oblasti záujem. Z každej oblasti vás čakajú dva týždne programu:

  • programovanie: 7. 7. až 19. 7.,
  • matematika: 14. 7. až 26. 7.,
  • fyzika: 21. 7. až 2. 8.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.trojsten.sk/ls/. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára na https://goo.gl/forms/0SnoaRkSsJvvizwr2

LTT 2019 sa blíži

,

Ako dôkaz prikladáme fotku vedúcich pri jeho príprave. Keďže si však zatiaľ želali zostať v utajení (aby ich nezavalila nekonečná korešpondencia od fanúšikov), pokúsili sme sa skryť ich identitu. Či sa nám to podarilo, posúďte sami.


Fotka z prípravy

Spoznali ste niekoho? Viete, na ktorom svetadieli sa nachádzajú? Je nenulová šanca, že sa LTT chcete zúčastniť? Vyplňte anketu: https://goo.gl/forms/G6iEHF8TRCCyUIPL2