Koniec 1. kola

,

Ako ste si možno už všimli, včera skončilo 1. kolo letnej časti. Na stránke so zadaniami si už môžete pozrieť vzorové riešenia.

Ak ešte nemáte všetky úlohy naprogramované na plný počet, do 27.3. si ich môžete doprogramovať za polovicu bodov (viď predošlú novinku).

Vaše popisy sa pokúsime opraviť v najbližších dvoch týždňoch.

Doprogramovanie riešení po konci kola

,

Prvé kolo letnej časti KSP končí už tento pondelok (13.3.)

V KSP si myslíme, že čítaním vzorových riešení (a kuchárky) sa toho môžete veľa naučiť. Ešte viac sa ale naučíte, keď si vzorové riešenia aj sami naprogramujete. A práve preto, aby sme vás motivovali, sme sa rozhodli spraviť nasledujúcu zmenu:

Keď v pondelok skončí kolo, na stránke KSP sa objavia vzorové riešenia.
V týchto vzorových riešeniach však nebudú programy riešení, iba ich popisy.

Následne budete mať ešte 2 týždne (do pondelka, 27.3.) na to, aby ste si naprogramovali lepšie riešenia (napríklad podľa vzorákov), odovzdali ich a získali tak ďalšie body.

Aby to ale bolo fér voči tým, ktorí vymysleli a naprogramovali optimálne riešenia do riadneho termínu, nedostanete za doprogramované riešenia všetky body: Každý bod z automatického testovania, ktorý ste nezískali do riadneho termínu, ale získate ho do 27.3., sa vám do výsledkovky započíta za polovicu.

Ohľadom popisov sa nič nemení. Popisy môžete odovzdávať len do 13.3., takže sa v najbližších dňoch zamerajte hlavne na ne.

Po 27.3. pribudnú vo vzorových riešeniach programy a tiež dostanete komentáre k vašim popisom.

Všetky tieto informácie nájdete aj v pravidlách KSP.

Dúfame, že sa vám bude táto zmena páčiť :)

Pridanie hlášky MLE v úlohe 6

,

Ak vaše riešenie úlohy 6 prekračuje pri praktickom testovaní pamäťový limit, mali by ste po novom od testovača dostať hlášku MLE - Memory limit exceeded (namiesto všeobecnejšieho EXC - Chyba počas behu programu). Dúfame, že vám to pomôže pri ladení vašich programov.

Hláška MLE však nemusí byť stopercentne spoľahlivá a treba ju brať s rezervou.

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

1. kolo letnej časti KSP-T

,

Ďalšie kolo KSP-T je tu, a prináša vám päť zaujímavých náročnejších úloh.

Ich zadania nájdete na https://www.ksp.sk/ulohy/69/ alebo v pdf verzii: https://www.ksp.sk/ulohy/pdf/69/.

Úloha 4 - Pridaná tabuľka s popisom vstupov

,

Aby sme v úlohe 4. Zakázané ohňostroje umožnili väčšej škále riešení získať čiastkové body, objavila sa v zadaní tabuľka s hodnotením a podrobnejším popisom limitov pre jednotlivé sady. Vstupy boli menené, vaše odovzdané riešenia sa pretestovali.

Návody 2. kola zimnej časti KSP-T

,

Objavili sa tu: https://www.ksp.sk/ulohy/62/

Úloha 2

,

Všimli sme si, že riešenia v Pythone majú problém s časovým limitom v úlohe 2. Nastavili sme teda nový časový limit, ktorý by Python už mal zvládať. Odporúčame riešiteľom programujúcim v Pythone znova submitnúť svoje riešenie.

Začiatok letnej časti KSP

,

S novým polrokom začína aj letná časť KSP.

Zadania úloh prvého kola môžete nájsť na https://www.ksp.sk/ulohy/. Termín prvého kola je 13. marca.

Veľa šťastia pri riešení!

Diskusia Kam na výšku?

,

V sobotu 28.1.2017 sa o 19:00 uskutoční diskusia Kam na výšku? Naživo ju môžete sledovať na Youtube.

Piati zástupcovia rôznych vysokých škôl, zo Slovenska, Česka aj Anglicka, budú hovoriť o tom, aké je štúdium na ich vysokej škole. Ak teda rozmýšľate, kde chcete študovať informatiku, rozhodne si túto debatu nenechajte ujsť :)

Všetky ďalšie informácie nájdete na stránke: https://www.ksp.sk/kam_na_vysku/