1. Kolo je tu!

,

Ahojte,

práve nám začal dlhoočakávaný 39. ročník KSP! Termín kola je do 1. Novembra 2021. Nebojte, ešte potom budete mať dosť času na doprogramovanie.

Úloha 8

,

Testovacieho škriatka prideleného ku ôsmej úlohe uniesli mimozemšťania, preto budú pri tejto úlohe hodnotené len popisy a to 20 bodmi.

Nezabúdajte však, že kód je ako Raffaello. Viac než tisíc slov. Ak ste teda úlohu už naprogramovali, priložte kód do popisu.

Vzoraky KSP

,

Zjavili sa vzorové riešenia 2. kola KSP. Keďže im to trvalo o týždeň dlhšie, ako chcelo, posunul sa deadline na doprogramovanie, taktiež o týždeň, teda na 22.2.

Go forth and conquer.

Online šifrovačka KMS

,

Isto ti už chýba sústredenie, preto ti prinášame možnosť, ako si niečo z toho vynahradiť. Tou je Online šifrovačka KMS, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. 2. 2021 od 14:00 do 21:00.

Môžeš sa prihlásiť sám/sama alebo vo dvojici do kategórie KMS a nájdeme ti tím, v ktorom budú aj skúsení ľudia. Nemusíš sa báť, že by si mal/-a problémy. Navyše, je to skvelá príležitosť ako teraz počas pandémie spoznať nových ľudí. Taktiež ti dávame aj možnosť prihlásiť sa so 4-členným tímom podľa Tvojej voľby do kategórie open.

Šifrovačka je určená pre (potenciálnych) riešiteľov KMS, no zúčastniť sa jej môže ktokoľvek. Vie však prísť vhod mať v tíme človeka, ktorý o KMS niečo vie.

Viac informácií nájdeš na: https://kms.sk/sifrovacka
Registrovať sa môžeš do 17. 2. na https://forms.gle/jR6bhUxqJBDM4w7c6

Zaujíma ťa medicína 🧑‍⚕️👩‍⚕️?

,

Ak áno 👀 pozri si KaSMED - 🖊📄 korešpondenčný seminár medicíny organizovaný MEDCON-om.
Prvé zadania nájdeš tu.
Viac info na https://mmedcon.com/, držíme palce 😊

2. kolo KSP ešte v tomto polroku!

,

Áno, je to tak! Termín kola je do 1. februára 2021, teda do polročných prázdnin. Nebojte, ešte potom budete mať čas na doprogramovanie.

1. séria 7. ročníka Prask-u

,

Prask je tu znova :) Zvýšili sme hornú vekovú hranicu o jeden ročník, čiže aj prváci/čky na stredných školách môžu súťažne riešiť Prask. Zadania novej série nájdete tu.

Údržba infraštruktúry

,

Ahojte!

Tento víkend (od 10:00 zajtra) bude prebiehať údržba Trojsten infraštruktúry. Toto bude viesť k nepredvídateľným výpadkom služieb (okrem iného aj týchto webov) počas soboty a možno aj nedele.

Plánovaná údržba

,

Ahojte,

od dnes večer do zajtra približne 13:00 bude prebiehať záloha serverov, čo možno spôsobí, že budú niektoré veci fungovať trochu pomalšie.

Následne cez víkend bude prebiehať upgrade serverov, teda mnohé veci nebudú fungovať vôbec.