LTT 2023 nezáväzná prihláška otvorená

,

Ahojte,

pokiaľ Ti v lete chýbajú sústredenia, tak nezúfaj a prihlás sa na Letný tábor Trojstenu. Je to také deväťdňové sústredenie 9. 8. do 18. 8. 2023 pre všetkých našich riešiteľov aj neriešiteľov. Program bude viac zážitkový a trošku menej odborný ako na bežnom sústredení.

Viac info na ltt.trojsten.sk. Tešíme sa na Vás!

Prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu

,

Milí riešitelia,

ak vám nestačia sústredká alebo sa nemôžete zúčastniť, ak sa chcete v lete dozvedieť množstvo zaujíímavých a užitočných vecí, a ak chcete prežiť týždne prázdnin učením aj voľnou zábavou s kamarátmi s podobnými záujmami, Letná škola Trojstenu je tu práve pre Vás!

Práve sme spustili prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu, ktorá sa uskutoční 10.7-29.7 v Bratislave. Čaká vás odborný program z matematiky, fyziky aj informatiky v rôznych týždňoch, zaujímavý voľnočasový program aj možnosť stravovania a ubytovania v blízkosti Letnej školy.

Formulár na prihlásenie nájdete na trojsten.sk/ls. Tak neváhajte a prihláste sa!

1. kolo letnej časti

,

Prvé kolo letnej časti 40. ročníka KSP je tu!

Čas na riešenie máte do 29.5.2023, tak neváhajte a šup šup do riešenia!

Prajeme Vám veľa šťastia pri riešení, programovaní a písaní popisov :)

Klub po Matematickom Náboji

,

Ahojte,

po skončení Náboja (21. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou a potom si spolu zahráme frisbee. Viac sa ale môžeš dočítať na stránke klub.trojsten.sk.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.

Oneskorený vianočný darček!

,

Hej, psst, aha! Niečo si si ešte zabudol/-a pod stromčekom. Aha, to je nové kolo! Začni nový rok tak, ako sa patrí - s riešením KSP-čka!

Kolo končí 30.1.2023 a doprogramovanie 13.2.2023. Veľa šťastia pri riešení :).

P.S. ak ti KSP príde ťažšie ako si čakal/-a, tak stále môžeš skúsiť Prask! Do konca kola ostáva 10 dní tak šup, šup :)

Akadémia a klub Trojstenu

,

Máš už plány na piatok 16.12.? Či je Tvoja odpoveď áno alebo nie, vedz, že organizujeme super akciu Akadémiu Trojstenu. Ide o zaujímavé prednášky z matematiky, fyziky a informatiky, ktoré sa uskutočnia na pôde FMFI UK. Príď sa pozrieť do Bratislavy aj Ty. A keď už tu budeš, ostaň aj na Klub!

Vzorové riešenia prvého zimného kola 40. ročníka KSP

,

Ahojte, kolo sa už skončilo, a tak sa zverejnili vzorové riešenia a začína sa doprogramovanie! Šup šup, aby ste nabrali ešte nejaké bodíky navyše za svoje programy! Doprogramovanie sa končí 21.11.2022, prajem veľa štastia :)

Update levelov

,

Ahojte,

niektorým z Vás sa aktualizoval level za minulý ročník. Keďže sa tak stalo iba dnes, posunuli sme termín o týždeň neskôr, aby ste mali dosť času sa tomu prispôsobiť.

Bude Nááboj!

,

Štvrtého novembra sa uskutoční Fyzikálny náboj, po troch rokoch konečne naživo. Prihlásiť sa dá na stránke https://physics.naboj.org/, kde sú aj všetky potrebné informácie. Ak si náhodou ešte o Náboji nepočul, je to tímová súťaž v počítaní fyzikálnych úloh.

Po Náboji bude na Matfyze Klub Trojstenu - podvečer zaujímavé prednášky od vedúcich, prespávanie v telocvični v Žltej budove (stále na Matfyze) a v sobotu doobeda mestská hra. Zúčastniť sa môžeš i vtedy, ak nebudeš na Náboji. Všetky informácie nájdeš na stránke https://klub.trojsten.sk/.

1. kolo zimnej časti!

,

Prvé kolo 40. ročníka KSP je tu!

Čas na riešenie máte do 31. 10. 2022, tak neváhajte a šup šup do programovania!

Prajeme Vám veľa šťastia pri riešení, programovaní a písaní popisov :)