Na tejto stránke nájdeš všetko dôležité ohľadom Letnej školy. Nezabudni si ju raz za čas pozrieť a načerpať tie najčerstvejšie informácie.

Oznamy

V prípade akýchkoľvek problémov alebo otázok nás kontaktuj mailom - emma.badurova@trojsten.sk, kristina.rybarova@trojsten.sk alebo telefonicky 0948 850 940 (Daniel Teplan).

Môžeš si na Letnú školu doniesť aj vlastný notebook aj napriek tomu, že v učebniach na Matfyze sa počítače nachádzajú.

Pokiaľ nemáš 18 rokov, nezabudni nám pri príchode na Letnú školu odovzdať informovaný súhlas.

Odborný program

Odborný program sa skladá z programovania, prednášok a workshopov.

Programovanie je najdôležitejšou časťou LŠP. Nie je dôležité algoritmy a dátové štruktúry iba poznať, treba ich aj vedieť naprogramovať. Preto sú tu k dispozícii vedúci, ktorí ti s tým veľmi radi pomôžu doobeda či poobede.

Prednášky trvajú zväčša 1 hodinu a vždy sa venujú danej problematike. Na prednáškach získaš nové vedomosti, ktoré si potom môžeš hneď vyskúšať v praxi na úlohách z testovača. Pri prednáškach ešte uvádzame tzv. prerekvizity - zoznam vecí, ktoré by si už mal/a vedieť, než ideš na danú prednášku. Nikto ti samozrejme brániť nebude, ale môže sa ti stať, že niektoré veci, na ktorých budeme na prednáške stavať nebudeš vedieť a nemusíš túto prednášku pochopiť. Ak si nie si istý/-á, či môžeš na danú prednášku ísť aj bez prerekvizít, opýtaj sa niektorého z vedúcich, ktorý ti rád poradí.

Workshopy trvajú viac dní, vždy max 2 hodiny za deň. Vieme sa takto venovať jednej téme dlhšie a viac jej porozumieť. Na workshopoch sa ti budeme snažiť ukázať praktické zručnosti, ktoré si budeš môcť priamo na nich vyskúšať. Workshopy sú obmedzené kapacitou miestností a niekedy aj požiadavkami - na niektoré workshopy napríklad potrebuješ vlastný notebook.

Bežný deň na LŠ

  • 08:45 - 09:00 - príchod na FMFI UK
  • 09:00 - 12:00 - riešenie úloh na testovači
  • 10:00 - 11:00 - prednášky
  • 12:00 - 13:30 - obed v jedálni
  • 13:30 - 17:00 - riešenie úloh na testovači
  • 13:30 - 16:00 - workshopy (dĺžka max. 2 hod)
  • 15:00 + - voľnočasový program - frisbee, zoo...

Užitočné odkazy

Minulé ročníky

Čas poslednej úpravy: 25. január 2024 20:29