LTT 2019 sa blíži

,

Ako dôkaz prikladáme fotku vedúcich pri jeho príprave. Keďže si však zatiaľ želali zostať v utajení (aby ich nezavalila nekonečná korešpondencia od fanúšikov), pokúsili sme sa skryť ich identitu. Či sa nám to podarilo, posúďte sami.


Fotka z prípravy

Spoznali ste niekoho? Viete, na ktorom svetadieli sa nachádzajú? Je nenulová šanca, že sa LTT chcete zúčastniť? Vyplňte anketu: https://goo.gl/forms/G6iEHF8TRCCyUIPL2

Koniec doprogramovania a zverejnené kódy

,

Pred niekoľkými dňami skončilo doprogramovanie. S tým je spojené zverejnenie kódov naších riešení, ktoré môžete nájsť (vo vhodných kontextoch) vo vzorových riešeniach. Máte tak možnosť si pozrieť, ako implementovať niektoré zložitejšie algoritmy a dátové štruktúry, na ktoré by ste si normálne netrúfali.

Náboj 2019 - registrácia spustená

,

Aj matika vie byť napínavá!

Medzinárodná tímová matematická súťaž Náboj je tu zas a kapacita sa rýchlo napĺňa. Prihlás seba a svoj tím kým to ešte ide!

https://math.naboj.org/register.php

https://www.facebook.com/events/289308708408880/

Kolo sa skončilo!

,

Druhé zimné kolo KSP sa úspešne(?) skončilo.

Na stránke s úlohami nájdete k úloham vzoráky - ak ste niektorú úlohu nenaprogarmovali, skúste to s ich pomocou; nasledujúce dva týždne prebieha doprogramovávanie, počas ktorého viete ešte získať body za programy.

Kým budete usilovne doprogramovávať, vedúci sa zatiaľ pustia do opravovania vašich popisov.

Po skončení doprogramovávania sa vo vzorákoch objavia aj kódy vzorových riešení.

Posledná úloha je hotová

,

Už sa dajú odovzdáť programy k ôsmej úlohe. Určite si prečítajte celé zadanie znovu, udiali sa v ňom nemalé zmeny. Prajeme vám veľa zábavy.

EDIT: Boli pregenerované vstupy, a taktiež pribudol jeden nový sample vstup. Do zadania pribudlo upresnenie o tom, že aj body na okrajoch hrany sa rátaju za "ležiace na hrane". Opätovne si dajte otestovať svoje programy, možno sa niečo v ich hodnotení zmenilo.

EDIT2: Nakoniec môžete dokonca predpokladať, že graf je súvislý.

Vianočné darčeky od KSP

,

Veselé Vianoce vám praje KSP, a prináša vám osem darčekov!

Neváhajte a choďte si ich rozbaliť na stránke s úlohami.

Veľa šťastia pri riešení!

Olympiáda v informatike

,

Už o necelé dva týždne (15.11.) sa končí domáce kolo kategórie A Olympiády v informatike!

Ak ste ešte nezačali riešiť, je najvyšší čas. Ešte to dokonca stíhate! Na postup na krajské kolo totiž väčšinou stačí získať len okolo 10 bodov - teda stačí vyriešiť jednu celú úlohu alebo časti viacerých... Samozrejme, najviac sa naučíte, ak budete riešiť všetky úlohy.

Toto je prvý krok k tomu, ako sa dostať na párdňové celoštátne kolo s vašimi kamarátmi (alebo so super ľuďmi, ktorých ešte nepoznáte), potom na úžasné týždňové výberové sústredenie kde si vyskúšate programovať 40 hodín za týždeň a hlavná cena je týždňový letný pobyt v Azerbajdžane (a.k.a. IOI)

Veľa šťastia :)

Koniec tohto kola KSP v utorok

,

Možno ste si všimli, že 1. kolo KSP končí o polnoci 23.10.
Možno ste si všimli, že 23.10. je utorok.
Možno ste si všimli, že v PDF zadaniach sa píše, že kolo končí v pondelok 23. októbra.

Aj my sme si to už všimli. Aby sme predišli panike, toto kolo bude výnimočne končiť až v utorok, 23.10. o polnoci. Podobne, doprogramovávanie bude prebiehať tiež do utorka 6.11.

Nič vám však nebráni spísať popisy dodnes (do pondelka) do polnoci, ako keby bol termín už v pondelok. Zajtra si ich ešte raz prečítate, sprehľadníte ich a potom ich odošlete :)

Protokoly z testovania

,

Z dovodu upgradu testovaca su momentalne nedostupne podrobne vysledky z testovania starsie, ako z 7.10.2018. Spristupnime ich v dohladnej dobe.

Okrem toho sa momentalne zobrazuju vysledky len po prve WA.

pravdepodobne sa nedavaju odovzdavat zdrojaky, ktore obsahuju diakritkiu. Oprava je uz na ceste.

Edit: Uz sa daju odovzdavat aj subory s diakritikou a protokoly sa uz zobrazuju kompletne. Stare protokoly este nie su k dispozicii.

Začiatok zimnej časti

,

Na stránke s úlohami nájdete zadania prvého kola zimnej časti 36. ročníka KSP.

Termín na odovzdávanie je pondelok 23. októbra.

Veľa šťastia pri riešení!

Pozn.: Levely už boli prepočítané na základe letnej časti minulého ročníka.