Koniec 2. kola a predĺženie doprogramovávania

,

Druhé kolo skončilo, stále sa však dá získať až polovica bodov za programy. Vzorové riešenia budú pár dní meškať, preto sme predĺžili doprogramovávanie až do 11. 6..

EDIT: Všetky vzorové riešenia sú už zverejnené.

Zadania 2. kola

,

Na stránke s úlohami už nájdete zadania 2. kola letnej časti. Čoskoro sa budú dať Už sa dajú odovzdávať aj programy.

Edit: Programy sa už dajú odovzdávať.

Trojstenové weby sú opensource

,

Ahojte, zverejnili sme zdrojáky trojstenových webov, takže ak sa chcete pokochať, môžte tu: https://github.com/trojsten/web

Samozrejme, radi uvítame v tíme posily, takže ak máš chuť niečo vylepšiť, ozvi sa nám na tech.group@trojsten.sk alebo kľudne urob aj pull-request :)

Koniec 1. kola (popisy)

,

Prvé kolo skončilo a na stránke s úlohami sa postupne objavujú už objavili vzorové riešenia. Do 2. 4. 9. 4. ešte stále môžete za polovicu bodov odovzdávať programy.

Edit: Všetky vzorové riešenia sú už zverejnené. Keďže sme s ich zverejnením týždeň meškali, predĺžili sme vám o týždeň termín na doprogramovanie.

Začiatok letnej časti

,

Na stránke s úlohami nájdete zadania prvého kola letnej časti 35. ročníka KSP. Termín na odovzdávanie je 19. marca.

Veľa šťastia pri riešení!

Edit: už sa dajú odovzdávať programy ku všetkým úlohám.

Edit2: Levely už boli aktualizované.

Koniec 2. kola (doprogramovávanie)

,

Skončila fáza doprogramovávania a my sme zverejnili zdrojové kódy vzorových riešení (pdf verzia, html verzie sú na stránke s úlohami).

Okrem toho postupne pribúdajú vaše opravené popisy. Pozrite sa, čo vám k nim napísali vaši opravovatelia! Komentáre k jednotlivým popisom nájdete na spodku stránky úlohy pri zozname odoslaných riešení, pri poslednom popise alebo priamo v súbore popisu.

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Otvárame KSP-T

,

Chceli by ste si zasúťažiť v programovaní (na štýl zenitu, praktickej časti CK OI, codeforces, topcoder, SPOJ ...), ale neviete, kde začať a ako vytrvať? Ste zvedaví, ako by sa vám na takej súťaži darilo? Alebo chcete trénovať, aby ste zaručili, že sa vám naostro bude dariť?

Potom aj pre teba tu je Klub súťažných programátorov-tryhardov! Združujeme v ňom ľudí s podobnými ambíciami a záujmami, a programátorských veteránov, ktorí vám budú vedieť poradiť.

Na začiatok sme si pre vás pripravili dve súťaže, budú zavesené tu: https://people.ksp.sk/~acm. Každá súťaž trvá 3 hodiny, a môžete začať riešiť hocikedy v priebehu jedného týždňa. Prvá súťaž prebieha v týždni od 25.12. do 31.12., a druhá súťaž v týždni od 1.1. do 7.1.

EDIT: Videovzoráky nájdete na tomto kanáli.

Koniec 2. kola (popisy)

,

V pondelok nám skončilo druhé kolo. Na stránke s úlohami sme zverejnili vzorové riešenia.

Do 4. januára 2018 môžete získať až polovicu bodov, ktoré sa vám nepodarilo získať za programy v riadnom termíne. Sú to posledné body, ktoré sa ešte dajú získať do zimnej časti 35. ročníka KSP, tak to nepremeškajte!

Príjemné čítanie. A programovanie. A sviatky.

Opravené sady v 6. úlohe

,

V 6. úlohe chýbali ozajstné vstupy 7. a 8. sady. Už sú však pripravené silno otestovať vaše riešenia. Riešenia ktoré ste odovzdali doteraz sme už pretestovali na správnych vstupoch.