Akadémia a Klub Trojstenu

,

Máš už plány na tento piatok 13.12.? Či je Tvoja odpoveď áno alebo nie, vedz, že organizujeme super akciu Akadémiu Trojstenu. Ide a zaujímavé prednášky z matematiky, fyziky a informatiky, ktoré sa uskutočnia na pôde FMFI UK. Príď sa pozrieť do Bratislavy aj Ty. A keď už tu budeš ostaň aj na Klub!

Vzoráky prvého kola zimnej časti 37. ročníka

,

Na stránke môžete od dnešného dňa nájsť vzorové riešenia zatiaľ bez ukážkovej implementácie. Môžete sa teda pustiť do čítania a programovania týchto riešení a získať tak nejaké body na viac.

Kockatý kalendár

,

Aj tento rok Ti prinášame podrobný prehľad akcií, ktoré organizujeme nielen my, ale aj Riešky, STROM, Sezam či P-mat, podrobne v Kockatom kalendári.

Galiba v reaktore

,

Ahojte :)

na sklamanie tých 8 ľudí čo už stihli submitnúť, problémy v reaktore sú horšie ako sa očakávalo! Pridali sme nejaké ťažšie vstupy k príkladu č.1. Dúfam, že to nikoho neodradí a len Vás to prinúti vytiahnuť ťažšie zbrane ;)

2. kolo letnej časti

,

Ahojte!

Ak sa vám práve začali letné prázdniny, môžete svoj novonadobudnutý volný čas využiť riešením novej série KSP.

Veľa zábavy pri riešení, a vidíme sa (dúfam) čoskoro na letnej škole!

Záväzné prihlasovanie na LTT je spustené

,

Záväzné prihlasovanie na Letný tábor Trojstenu je spustené. Sú dve možnosti, ako sa na LTT prihlásiť:

  • netradičnou (odporúčanou) cestou. Účastníci, ktorí sa touto cestou úspešne prihlásia budú na tábore odmenení (dostanú malú drobnosť). Nepovieme vám však, ako toto prihlasovanie funguje, skúste na to prísť sami. Počet prihlásených účastníkov môžete vidieť tu https://krtkotravel.trojsten.sk/ucastnik/counter/.

  • klasickou cestou, tak, že napíšete email na michaela.dlugosova@trojsten.sk s textom "meno priezvisko -- chcem sa prihlásiť na LTT klasickou cestou". Pokiaľ pošlete tento email, už sa nebudete môcť prihlásiť netradičnou cestou a získať odmenu.

Je veľmi malá šanca, že sa vám neujde miesto na LTT, lebo miesta je dosť, ale pokiaľ sa veľmi bojíte, môžete napísať email na michaela.dlugosova@trojsten.sk s textom "meno priezvisko -- naozaj chcem ísť na LTT, chcem skúsiť odporúčanú cestu prihlásenia, prosím podržte mi miesto, kým sa mi podarí prihlásiť".

Prihlasovanie na letné školy len do 8. 6.

,

Pokiaľ sa chcete v lete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike, prihláste sa na Letnú školu Trojstenu. Prihlasovanie je možné do naplnenia kapacity, avšak s ubytovaním len do 8. 6.
Na časť programovanie už ostávajú len 2 voľné miesta na týždeň 8. – 12. 7. a 10 voľných miest na týždeň 15. – 19. 7., preto sa poponáhľajte.

Prihlasovanie a viac informácií, nájdete na https://www.trojsten.sk/ls/

Camp IT

,

Camp IT je poľské sústredenie podobné tým našim. Zameriava sa však na medzinárodné osadenstvo a stačí sa naň prihlásiť (a vyriešiť niekoľko úloh). Zo slovenska nebude konkurencia príliš veľká, preto to určite za pokus stojí

Kedy? 1.9.-8.9.

Kde? Milówka, Poľsko (blízko hraníc)

Prihlášky sa podávajú do 31.5. a prvé kolo KSP končí 3.6. Pustite sa do riešenia ešte dnes aby ste stihli oba dedlajny.

Nahodené úlohy a predĺženie kola

,

Ahojte, úlohy 7. a 8. sa už dajú odovzdávať. Kvôli tomuto oneskoreniu sme predĺžili kolo o týždeň - odovzdávať môžete do Pondelka 3.6., po ktorom budete mať dva týždne na doprogramovávanie. Have fun!

Prvé kolo letnej časti

,

Dlho očakávané letné príklady konečne prišli a vy sa môžete rovno pustiť do ich riešenia. Príklady 7 a 8 sa zatiaľ nedajú odovzdávať ale onedlho to napravíme.