Koniec 2. kola (doprogramovávanie)

,

Skončila fáza doprogramovávania a my sme zverejnili zdrojové kódy vzorových riešení (pdf verzia, html verzie sú na stránke s úlohami).

Okrem toho postupne pribúdajú vaše opravené popisy. Pozrite sa, čo vám k nim napísali vaši opravovatelia! Komentáre k jednotlivým popisom nájdete na spodku stránky úlohy pri zozname odoslaných riešení, pri poslednom popise alebo priamo v súbore popisu.

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Otvárame KSP-T

,

Chceli by ste si zasúťažiť v programovaní (na štýl zenitu, praktickej časti CK OI, codeforces, topcoder, SPOJ ...), ale neviete, kde začať a ako vytrvať? Ste zvedaví, ako by sa vám na takej súťaži darilo? Alebo chcete trénovať, aby ste zaručili, že sa vám naostro bude dariť?

Potom aj pre teba tu je Klub súťažných programátorov-tryhardov! Združujeme v ňom ľudí s podobnými ambíciami a záujmami, a programátorských veteránov, ktorí vám budú vedieť poradiť.

Na začiatok sme si pre vás pripravili dve súťaže, budú zavesené tu: https://people.ksp.sk/~acm. Každá súťaž trvá 3 hodiny, a môžete začať riešiť hocikedy v priebehu jedného týždňa. Prvá súťaž prebieha v týždni od 25.12. do 31.12., a druhá súťaž v týždni od 1.1. do 7.1.

EDIT: Videovzoráky nájdete na tomto kanáli.

Koniec 2. kola (popisy)

,

V pondelok nám skončilo druhé kolo. Na stránke s úlohami sme zverejnili vzorové riešenia.

Do 4. januára 2018 môžete získať až polovicu bodov, ktoré sa vám nepodarilo získať za programy v riadnom termíne. Sú to posledné body, ktoré sa ešte dajú získať do zimnej časti 35. ročníka KSP, tak to nepremeškajte!

Príjemné čítanie. A programovanie. A sviatky.

Opravené sady v 6. úlohe

,

V 6. úlohe chýbali ozajstné vstupy 7. a 8. sady. Už sú však pripravené silno otestovať vaše riešenia. Riešenia ktoré ste odovzdali doteraz sme už pretestovali na správnych vstupoch.

Menšie vstupy k 5. úlohe

,

Zmenšili sme vstupy k 5. úlohe, nové obmedzenia v jednotlivých sadách nájdete v zadaní. Nebojte sa naprogramovať aj pomalšie riešenia, dá sa za ne získať pomerne veľa bodov.

Tričková šifra

,

Od leta majú KSPáci nové tričká. Mnohí z vás si ich už dokonca aj kúpili. Viete však vymenovať všetky algoritmy, dátové štruktúry a zvyšné informatické pojmy, ktoré sa na ňom nachádzajú? Dokázať nám to môžete v našej Tričko šifre :)

Zlé vstupy k 2. úlohe

,

Viacerí z vás dostali podozrivo málo bodov za riešenia druhej úlohy, tak sme sa pozreli na vstupy. A zistilo sa, že neboli v súlade so zadaním. Tento nedostatok sme odstránili, vaše programy si znovu submitnite aby ste videli, koľko naozaj bodov za ne máte.

Súťaž Kasiopea

,

Študenti českého matfyzu organizujú zaujímavú programátorskú súťaž Kasiopea: https://kasiopea.matfyz.cz/ Čaká na vás 8 úloh, každá s ľahšou a ťažšou podúlohou.

Domáce kolo trvá od 23.11. do 4.12.. Určite sa zapojte a zabojujte o postup do finále, ktoré sa bude konať v Prahe.

2. kolo začalo

,

Zverejnili sme zadania druhého kola. Termín tohto kola je pondelok 18. decembra 2017.

Na doprogramovanie budete mať čas potom do štvrtka 4.1.2018.

Už sa dajú odovzdávať programy ku všetkým úlohám.

Veľa šťastia a zábavy pri riešení!