Čítaš stránku, ktorá je stará. Údaje a linky nemusia byť aktuálne.

Frame_14.png
Rozvrh workshopov

Úvod do webových aplikácií

Kedy: 1. týždeň, utorok - štvrtok
Prednášajúci: Robert G.

Pokúsime sa demonštrovať a vysvetliť základné koncepty ako backend, frontend, API, databáza. Do praxe sa tieto znalosti pokúsime preniest naprogramovaním časti jednoduchej TODO aplikácie.

Prerekvizity: žiadne; ideálne vlastný notebook, môže byť kľudne aj do dvojice
Materiály: https://shorturl.at/bprXZ

Test Driven Development

Kedy: 1. týždeň, utorok - streda
Prednášajúci: Gardener

TDD je spôsob vývoja softvéru, pri ktorom vyrábame automatické testy, ktoré kontrolujú funkčnosť nášho programu. Vývoj začína tvorbou testu a až potom píšeme samotný kód. Na workshope si okrem teórie TDD aj vyskúšame na zopár malých projektoch.

Prerekvizity: funkcie v Pythone, výhoda je vedieť niečo o triedach, možno vlastný notebook (záleží od miestnosti, dám vedieť)

Smart kontrakty a NFT v UTxO blockchainoch

Kedy: 2. týždeň, pondelok - streda
Prednášajúci: danza

Na moderných blockchainoch je možné programovať aplikácie (dApps). Jedným z prvých takýchto blockchainov bolo Ethereum. My sa pozrieme, ako sa programuje na konceptuálne inom blockchaine menom Cardano. Povieme si, čo sú to transakcie a smart kontrakty. Navrhneme niekoľko jednoduchých kontraktov. Povieme si, aké zraniteľnosti týkajúce sa smart kontraktov, transakcií, či nedostatočného porozumenia fungovania Cardana, boli objavené v posledných mesiacoch a ako sa im dá vyhnúť. Popíšeme aj princíp, akým na Cardane fungujú NFT. Ukážeme si aj ako vyzerá skutočný smart kontrakt pre obchodovanie s NFT.

Prerekvizity: Základy programovania (funkcie, podmienky) v nejakom jazyku.

Prihlasovanie Zoznam vyvolených

Hackovanie webových aplikácií

Kedy: 2. týždeň, utorok - štvrtok
Prednášajúci: Gardener

Vysvetlíme si princípy, na ktorých fungujú najbežnejšie zraniteľnosti webových aplikácií a povieme si, ako takýmto zaraniteľnostiam zabrániť. Všetko si ukážeme aj na praktických príkladoch. Nakoniec si vyskúšame hackovanie demo aplikácie.

Prerekvizity: základy HTML, vlastný notebook, alebo aspoň jeden do dvojice

Prihlasovanie Zoznam vyvolených

Čas poslednej úpravy: 7. október 2022 23:14