Počet bodov:
Popis:  10b
Program:  10b

Matfyzák Ondrej sa už v škole nudí, a tak chodí pomáhať do terárií blízkej zoologickej záhrady. Tam sa rád stará o hlodavce. Kŕmi nimi písmenkovú veľužovku, ktorú má ešte radšej ako hlodavce. Pozdĺž celého tela má totiž škvrny tvaru písmen. A aj jej spôsob života sa Ondrovi veľmi pozdáva. Celý deň len vylihuje a žerie1. Keby vám však niekto hovoril, že je Ondro lenivý, tak klame. Napríklad teraz usilovne premýšľa, ako zlepšiť pochmúrnu zimnú náladu v teráriách.

Nakoniec sa rozhodol, že našej užovke vykúzli úsmev na tvári pekným menom. Aby bolo osobné, chce vybrať nejakú podpostupnosť písmen na jej tele. Ondrej ale vyznáva princípy KSP – krása, symetria, pisateľnosť, preto je pre neho problém vybrať správne meno. Krásne meno je čo najdlhšie. Symetrické sa číta spredu rovnako ako zozadu – je to palindróm. A pisateľné meno sa dá napísať na ceduľku pred teráriom. Experimentálne už zistil, že na ceduľku nevopchá viac než sto znakov. Pomôžte mu vybrať nejaké KSP meno!

Úloha

Podpostupnosť reťazca dostaneme vynechaním niektorých znakov. Podpalindróm je podpostupnosť znakov ktorá je palindrómom. Máme užovku popísanú ako reťazec písmen. Nájdite ľubovolný podpalindróm dĺhý \(100\) znakov, alebo najdlhší možný, ak tam vhodný stopísmenový nie je.

Formát vstupu

Jediný riadok vstupu obsahuje reťazec do \(10^6\) malých písmen anglickej abecedy – popis veľužovky.

Formát výstupu

Vypíšte reťazec \(m\) – vami odporúčané meno podľa princípov KSP. Ak existuje viacero rovnako dobrých mien, vypíšte ľubovoľné z nich.

Príklady

Input:

abcdabcd

Output:

bab

Input:

napisaasipan

Output:

napisaasipan

Input:

abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Output:

f

  1. Veľužovka, nie Ondro.

Odovzdávanie

Na odovzdávanie sa musíš prihlásiť

Otázky a diskusia

Po skončení kola budete mať príležitosť na diskutovanie o riešeniach v diskusii pod vzorovým riešením.