Čítaš stránku, ktorá je stará. Údaje a linky nemusia byť aktuálne.

Vitaj na stránke programovania v rámci prváckeho sústredenia 2021 na Matfyze.

Máme pre teba pripravené 3 kategórie programátorských úloh. Od úplných základov, po algoritmy, ktoré ešte pravdepodobne stretneš počas svojho štúdia. (Aspoň v rámci odborov informatika a aplikovaná informatika.) Každý si preto môže prísť na svoje, či už s programovaním úplne začínaš alebo si ostrieľaný programátor.

Programovať môžeš podľa materiálov úplne samostatne, ak však budeš potrebovať s čímkoľvek pomôcť ozvi sa na tomto Discorde. Nejde ti pripojiť sa? Nižšie v sekcii FAQ nájdeš detailnejší návod a popis toho, čo Discord je.

Čo mám robiť?

Môžeš sa zapojiť aj s úplne základnými znalosťami. Ak však programovať vôbec nevieš, odporúčame ti pozrieť si prvú kategóriu pre začiatočníkov.

Začiatočníci

Ešte si nikdy neprogramoval/la alebo si chceš oprášiť svoje vedomosti z programovania? Máme pre teba pripravenú úroveň začiatočníci, kde sa naučíš základy programovania v Pythone.

To neznamená, že tieto úlohy musíš odovzdávať v Pythone. Ak si chceš iba zopakovať syntax iného jazyka, úlohy sa dajú odovzdávať v ľubovoľnom jazyku ale materiáli sú pripravené práve pre Python.

  • Pripoj sa na Discord. Ak ti nejde sa pripojiť, nižšie v sekcii FAQ nájdeš detailnejší návod.
  • Nainštaluj si Python - videonávod
  • Čítaj náš Python tutoriál alebo náš C++ tutoriál. Tutoriál sme spísali nedávno a môže obsahovať chyby a nejasnosti (ak nejaké nájdeš ozvi sa na Discorde).
  • Rieš úlohy na testovači v sekcii "Úvod do programovania". S odovzdávaním úloh na testovač si sa zrejme doteraz nestretol/la, pripravili sme teda pre teba videonávod

Všetky videoprednášky sú pekne pokope v zozname videoprednášok pre začiatočníkov.

Zdroje

Najdôležitejším zdrojom sú videotutoriály k Pythonu, Python tutoriál a C++ tutoriál. Ak o programovaní naozaj nič nevieš alebo vieš len málo, videá sú ten najlepší spôsob ako sa niečo nové naučiť. To isté platí aj ak si nikdy neskúšal odovzdávať na náš testovač. Python tutoriál v textovej podobe slúži na to aby si sa k obsahu z videotutoriálu vedel/la bližšie vrátiť a možno si prečítal/la aj nejaké detaily, ktoré prednášateľ nespomínal/la.

Užitočné odkazy

Python ťahák

C++ ťahák

Testovač s príkladmi

Pomocná literatúra

Rozsiahlejšie dielo Python od Anina Belana

Pokročilí

Už vieš programovať a chceš sa zdokonaliť? Máme pre teba pripravenú úroveň pokročilí.

  • Pripoj sa na Discord. Ak ti nejde sa pripojiť, nižšie v sekcii FAQ nájdeš detailnejší návod.
  • Materiály k pokročilejším témam nájdeš v Kuchárke KSP. Úlohy na precvičenie týchto tém sú rovnako ako pre začiatočníkov na testovači.
  • Presnejší popis ktoré úlohy, v akom poradí a aj priradené materiály k úlohám nájdeš na samostatnej stránke pre pokročilých.

Makači

Kolujú v tvojej krvi jednotky a nuly? Ak už zvládaš veci ako binárne vyhľadávanie, halda, BFS, alebo Dijkstra ľavou zadnou, máme pre teba pripravenú úroveň makačov. Táto úroveň je ale len pre poriadnych makačov!

  • Pripoj sa na Discord. Ak ti nejde sa pripojiť, nižšie v sekcii FAQ nájdeš detailnejší návod.
  • Úlohy ktoré môžeš riešiť nájdeš na stránke Rýchlostného programovania, alebo aj na testovači. Vyberaj podľa úloh s čo najmenej riešeniami ;)

FAQ

Čo je discord? Ako sa pripojím?

Hlavné dianie prebieha na Discorde - Discord je aplikácia na online komunikáciu (chat a volania). Budú tam prítomní vedúci a ostatní účastníci. Keď sa pripojíš, môžeš s nimi komunikovať, pýtať sa na problémy, s ktorými sa stretneš počas riešenia úloh a sledovať ďalšie dianie. Pripojiť sa môžeš na Discordovom kanáli Prváckeho sústredenia - stránka sa ťa spýta na tvoje užívateľské meno, mail a heslo, a po krátkej registrácii už s nami môžeš komunikovať.

Kto sme?

Sme občianske združenie Trojsten a venujeme sa rozvoju a vzdelávaniu mládeže v oblastiach matematiky, fyziky a informatiky. Organizujeme množstvo aktivít, ktorých sa zúčastňuje približne 10 000 nadaných študentov ročne. Medzi tieto akcie patria najmä tímové súťaže Náboj a tri Letné školy, ktoré organizujeme počas letných prázdnin. Našou hlavnou náplňou je však organizácia štyroch korešpondenčných seminárov pre študentov stredných škôl (FKS, KMS, KSP) a SUŠI a jedného pre študentov základných škôl PRASK), v rámci ktorých sa spolu viac ako 300 najlepších riešiteľov zúčastňuje jedenástich týždňových sústredení. Tieto sústredenia počas roka pripravuje skupina dobrovoľníkov, väčšinou študentov FMFI UK, ktorí to robia vo svojom voľnom čase a bez nároku na odmenu. Ak by si sa aj ty chcel stať jedným z nás, tak niekomu z organizátorov napíš na Discorde, alebo napíš na mail info@trojsten.sk.

Čas poslednej úpravy: 7. október 2022 23:04