24. sústredenie KSP
Kolárovice, 3.-9.11.1996

Toto sústredenie bolo pomerne vydarené. Družiny boli tlačové agentúry, ktoré získavali správy na tlačových konferenciach i inak a potom sa ich snažili predávať novinám Sometimes. Vedúci každú noc potom vyrábali noviny. Na pozadí vidíte ukážku takých novín (na starom novinovom papieri sú nalepené jednotlivé príspevky).

Chata
Pohľad na ŠvP v Kolároviciach. Je to veľmi dobrá chata v peknej prírode, ibaže sa tam nezmestia počítače, takže PROBOJ býva papierový. Toto je pohľad do jedálne, v ktorej sa konajú aj prednášky a väčšina ďalšieho programu.


Rozdeľovačky
Nasleduje niekoľko záberov z rozdeľovania do družín.
Tanec. V popredí Martin Pál (Pálenica zastupoval pri rozdeľovačkách neprítomného Bobeša) s Zuzkou Rjaškovou. Tu vidno Dávida Pála s Ňaňkou Gajdošíkovou, vzadu Vlado Irman s Peťou Nahálkovou.
Opäť Dávid a Ňaňka, vzadu Rišo Kráľovič a Katka Vozárová. Maťo Hajduch, Fuňo, Miro Dudík a Elefan súťažia v rétorikách - kto dlhšie vydrží hovoriť na tému "uvedomuje si prasa samo seba?"
Kohútie zápasy (stojí sa na jednej nohe cieľom je vytlačiť súpera z kruhu alebo prinútiť postaviť sa na obe nohy) - Matej Sapák, Jano Senko, Mišo Matoušek, Vlado Koutný. Každý má na chrbte číslo a úlohou je čo najskôr vykríknuť súperove číslo.
Hod uhlomerom - Ivan Vadovič, Juro Frivolt, Jano Války, Zaplietanie - na doske je plán 4x4 políčok. Na začiatku sa tam nejako postavia a potom každý striedavo prikáže súperovi políčko, kam má dať určenú končatinu. Cieľom je, aby to súper nedokázal.
Tu súťažili družiny a mali za úlohu vytvoriť čo najdlhšiu šnúru z oblečenia, ktoré mali práve zo sebou. Vidno, že to zobrali veľmi obetavo.
Dávid Pál, Juro Frivolt, Robo Macho, Vlado Marko, Zuzka Rjašková


Hra G10
GP42 je 42-kilometrový závod automobilov. V názve hry G10 znamená G guličku a 10 znamená.... Cieľom je pregúľať malú loptičku po určenej trase. Členovia družiny sa striedajú - vždy ju jeden odpinkne ďalej. Na obrázku je začiatok trasy: prechod cez potok a hore svahom. Ale v skutočnosti nemerala 10km.
Agentúra Tak (Petr Šimeček, Peťa Nahálková, Gabo Šamudovský, Mišo Matoušek, Majo Trúsik, Maťko Hajduch, Vlado Irman) Agentúra Hawaii&press (Juro Frivolt, Marián Beszedes, Zuzka Rjašková, Vlado Koutný, Robo Macho, Vlado Marko, Dávid Pál)
Martin Berta, Jano Války, Peťo Vasil, Palenica (ako rozhodca), Jano Senko, Katka Vozárová, Rišo Kráľovič - agentúra Maybe Juro Frivolt - vylieza od potoka

Na fotke z G10 chýba agentúra PAOLS v zložení Maroš Matiašovský, Janka Gajdošíková, Ivan Vadovič, Matej Sapák, Peťo Novák, Miro Dudík, Vlado Tužinský


Ďakujeme Martinovi Pálovi a Broni Brejovej za poskytnutie fotografií