KSP.sk

Korešpondenčný seminár z programovania

Odpovedať 

Hodnotenie témy:
  • 0 Hlasov - 0 Priemer
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZENIT 2011/12
13.11.2011, 19:15:12
Príspevok: #1
ZENIT 2011/12
Dobrý deň,

mám niekoľko otázok. Môžem si na krajské kolo doniesť program na USB a nainštalovať ho(napr. Dev C++ 4.9 )? Robím totiž v jazyku C/C++ a vždy tam je nainštalovný niejaký starý šrot s modrou obrazoukou Icon_biggrin , kdežto pascalisti tam majú myslím, niekoľko programov na výber. V pravidlách tiež je, že sa smú použiť štandardné knižnice uvedených dialektov. Ak by som teda riešil v niejakom povolenom C++ programe smiem použit Standard Template Library ako vector, queue, ... a ich funkcie?

Aké s tím máte skúsenosti, pretože ja som raz videl jedného sútažiaceho si takto inštalovať program a zrejme sa ani nikoho nepýtal. Icon_smile

Ďakujem.
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
13.11.2011, 20:52:19
Príspevok: #2
RE: ZENIT 2011/12
Ja riešim Zenit tento rok prvý krát, tiež v C++.
Samozrejme píšu štandardnú knihovňu=> pri nedorozumení sa máš na čo odvolať.
Tie "staré šroty" sú veľmi kvalitné kompilére pretože sú od Borlandu. Určite lepšie ako terajší Dev-C++. Samozrejme aj teraz je Rad studio od Borlandu najkvalitnejśí kompilátor s akým som mal česť. Len tá verzia je dosť stára asi viac ako 10 rokov pred štandardizáciou C++ vyšla tak neviem či má tie knihovne. Ja osobne som na školskom kole použil len iostream a fstream na výpis do súboru. nič iné aj to iostream netuším prečo Icon_smile
Kebyže môžeme hocijaký tak určite Visual studio si zoberiem síce je od Microsoftu, ale je aspon priehľadné a nevypisuje až toľko nezmyselných chýb ako dev-ko. Snáď.
13.11.2011, 21:47:59 (Tento príspevok bol naposledy zmenený: 13.11.2011 22:20:16 od Xellos_old.)
Príspevok: #3
noo, co som videl zadania tak Zenit je postaveny tak ze tam fakt niet co viac pouzit...
ale navyse to znamena ze nezalezi na kvalite kompilatora, ak clovek vie co nema robit (napr. predpokladat ze sa pole incializuje na aritmeticku postupnost)

farmar: http://www.mangareader.net/114-4202-6/great-teacher-onizuka/chapter-77.html
14.11.2011, 16:06:58
Príspevok: #4
neviem, z ktorého si kraja, ale u nás je Dev-C++ na kraji predinštalovaný (nitriansky kraj), doniesť si prostredie na kľúči by nemal byť problém, pokiaľ si to dopredu dohodneš, ale pozor na to, že inštalovať si ho musíš sám a počas súťaže, čiže budeš ukrátený o čas.. ja som minulý rok kódil v pascale a donášal som si dev-pascal, lebo na výber bol iba freepascal a modré zasekané okienka na win7, ktoré nejdú ani maximalizovať neznášam Icon_cheesygrin

tento rok už kódim v c++-ku, takže problém nemám Icon_smile, ale keby môžem tak si na kraj nesiem noťas (minulé roky sa mohlo, teraz to už chcú zrušiť, tak uvidím) s nainštalovaným qtcreatorom Icon_smile

inak všeobecne sa aj na kraji aj na domácom kole odovzdáva iba .exe-čko... zdrojáky sa odovzdávajú iba na "kontrolu" = komisia ich upraví, pokiaľ nesprávne vypisuješ výstup..
14.11.2011, 16:54:34 (Tento príspevok bol naposledy zmenený: 14.11.2011 16:55:47 od HawkSVK.)
Príspevok: #5
(14.11.2011 16:06:58)romanhudec.myopenid.com/ Napísal:  neviem, z ktorého si kraja, ale u nás je Dev-C++ na kraji predinštalovaný (nitriansky kraj), doniesť si prostredie na kľúči by nemal byť problém, pokiaľ si to dopredu dohodneš, ale pozor na to, že inštalovať si ho musíš sám a počas súťaže, čiže budeš ukrátený o čas.. ja som minulý rok kódil v pascale a donášal som si dev-pascal, lebo na výber bol iba freepascal a modré zasekané okienka na win7, ktoré nejdú ani maximalizovať neznášam Icon_cheesygrin

tento rok už kódim v c++-ku, takže problém nemám Icon_smile, ale keby môžem tak si na kraj nesiem noťas (minulé roky sa mohlo, teraz to už chcú zrušiť, tak uvidím) s nainštalovaným qtcreatorom Icon_smile

inak všeobecne sa aj na kraji aj na domácom kole odovzdáva iba .exe-čko... zdrojáky sa odovzdávajú iba na "kontrolu" = komisia ich upraví, pokiaľ nesprávne vypisuješ výstup..

Som s košického kraja a myslím, že nebude problém nainštalovať si tam Dev C++, ale najviac ma zaujíma, či sa môžu používať tie knižnice ako vector, stack atď., pretože napr. tu na KSP alebo OI to je vo vzorákoch vždy použité, tak som s tým začal tiež pracovať a dosť to uľachčuje prácu a neviem, či pascalisti majú tiež niečo také, a teda či sa to môže používať.

A ešte by som chcel vedieť, či sa dáva niejaké potvrdenie ako úspešný riešiteľ, alebo aspoň za účasť na požiadanie, pretože na vysokej škole kam by som chcel ísť sú za to plusové body.
14.11.2011, 16:59:49
Príspevok: #6
Zasa opakujem, Zenit je lahucky oproti OI a KSP, zbytocne tam pchat inu kniznicu ako cstdio (a snad vector) ani netreba

farmar: http://www.mangareader.net/114-4202-6/great-teacher-onizuka/chapter-77.html
14.11.2011, 17:51:01
Príspevok: #7
J len sa mi zdajú blbé zadania a ešte to treba prispôsobovať pre 0,1,a viac ako 1 premennu vo vete.
14.11.2011, 19:26:43
Príspevok: #8
podľa mňa stl-ko sa môže používať.. však keď si to tak zoberieš, tak na celoštátku sa používa taký istý testovač ako na ksp a oi a je nezmysel, aby na celoštátku bolo povolených viac knižníc ako na kraji/školskom kole Icon_smile pascalisti samozrejme nič takého nemajú, ale to je len ich nevýhoda Icon_cheesygrin práve stl je hlavný dôvod, prečo som sa narýchlo doučil c++ Icon_smile

úspešný riešiteľ ti na vysokú školu body nedá, potrebuješ aspoň 1.-3. miesto, a tiež neviem koľko vysokých škôl akceptuje zenit, vzhľadom na to, že v porovnaní s OI a KSP je mega ľahký (teda aspoň školské a krajské kolá).. ja som minulý rok bol na celoštátku a tam som dostal certifikát za účasť a v júni došiel aj diplom z krajského kola Icon_cheesygrin (a to som mal ešte šťastie, že došiel Icon_smile)

ad zadania: je pravda, že tie zadania sú dosť hnusné (obzvlášť pravidlá týkajúce sa medzier, preklepov a chýb vo vzorákoch Icon_cheesygrin), ale zenit je skôr súťaž zameraná na praktické využitie, a keď budeš programovať niečo do praxe, tak tiež budeš musieť upravovať výpis podľa toho, koľko položiek máš... Icon_smile minulý rok som bol tiež z toho dosť mimo, ale tento rok som už nemal problémy (s výnimkou vzoráku, ktorý nevyhovoval zadaniu Icon_cheesygrin)
14.11.2011, 19:35:54
Príspevok: #9
Len nadviažem k tej obtiažnosti Zenit má aj s podúlohami nejakých okolo 20 úloh. Kebyže je každá náročná tak ako KSP pre pokročilých tak skoro nikto za tie 4 hodiny nedá ani jednu úlohu.
Na KSP máš +- 2 mesiace a môžeš používať google keď potrebuješ niečo zistiť, poviem kocku ako sa počíta obsah štvorca.
14.11.2011, 20:47:16
Príspevok: #10
nacitaj vstup, pouzivaj max, min, sucet, podmienku, cykly - to sa da za hodinu v pohode, ak mas dobre natrenovane

14.11.2011, 23:15:15
Príspevok: #11
http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/uchadz...ak-fei.pdf

Pri veciach, ktoré sa hodnotia je napísané: "jedna a viac účastí na ZENITe v elektrotechnike, výpočtovej technike a informatike v kategórii A alebo B"

Žeby sa stačilo zúčastniť? Icon_mrgreen
15.11.2011, 14:13:56
Príspevok: #12
FEI TUKE? to co je za skolu? Icon_razz
15.11.2011, 16:44:40
Príspevok: #13
(15.11.2011 14:13:56)USAmec Napísal:  FEI TUKE? to co je za skolu? Icon_razz

Technická Univerzita v Košiciach Fakulta Elektrotechniky a Informatiky Icon_cool To sa tam nikto nechystá? Icon_cheesygrin
15.11.2011, 18:15:32
Príspevok: #14
chysta, ale kazdy rok menej ludi... som ani nevedel ze neprijimaju kazdeho

29.11.2011, 08:46:37
Príspevok: #15
Mohol by mi niekto prosím poradiť ako spraviť úlohu h) a j) s tohtoročného Zenitu? Zadaniu chápem, aj ten princíp, ale neviem ako na to.
29.11.2011, 10:24:00
Príspevok: #16
tohotorocne zenity som nasiel 2, vies dat link na zadania?
29.11.2011, 14:56:55
Príspevok: #17
(29.11.2011 10:24:00)USAmec Napísal:  tohotorocne zenity som nasiel 2, vies dat link na zadania?

http://zenit.gjh.sk/

Tie najvrchnejšie z 8.11.2011.
29.11.2011, 15:06:21
Príspevok: #18
h)
Ten stvorec ma celkom malo cifier. Nie je problem vyskusat vsetky mozne preusporiadania a pre kazdy z nich overit ci je druha mocnina.

j) Vyber si lubovolny bod Q a postupne scitaj vektorove sucin:
QV_i x QV_i+1 (pre kazdu susednu dvojicu)
A potom zober absolutnu hodnotu deleno 2.
01.12.2011, 17:41:37
Príspevok: #19
Čo ako ste dopadli?
A pls sendnite mi stránku, kde sú výsledky lebo som ju nechal na stole, kde som riešiel.
Vopred dik.
01.12.2011, 19:28:31
Príspevok: #20
zdar. na koho sa mozem tesit na celostatku?? ps. ulohy boli drsne, ale bola sranda aspon.
a de sa daju najst vzoraky a vysledky??lebo na riesky.sk/zenit som nic nenasiel.
Odpovedať 

Účet

Ako sa prihlásim?

loading

Redirecting