KSP.sk

Korešpondenčný seminár z programovania

Odpovedať 

Hodnotenie témy:
  • 0 Hlasov - 0 Priemer
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3. úloha popis
10.03.2012, 20:29:00 (Tento príspevok bol naposledy zmenený: 12.03.2012 12:09:00 od Koniiiik.)
Príspevok: #1
3. úloha popis
čawte
ja by som mal skôr prosbu na vedúcich,

Koľko je limit na odovzdávanie popisu??

lebo ja mám 700KB PDF a nechce mi ho zobrať

keby sa dal zväčšiť, pretože ak má táto úloha obsahovať aj graf - obrázok , + obkec, tak proste je to málo ako je nastavené

// Jazykovedný ústav
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
10.03.2012, 20:45:50
Príspevok: #2
RE: 3. úloha popis
zmenil som niekde nieco na 2MB, ale v principe sa snazte to dostat na menej (musi to podla mna ist)

a ked bude velmi zle, tak sa da vyrobit zopar externych linkov (na velmi velke veci), ale toto idealne nerobte
10.03.2012, 20:52:35
Príspevok: #3
nie poslal som 750KB súbor a proste veľký

mám síce urobenú aj alternatívu s linkom na obrázok, mne je to ako jedno ako to pošlem
10.03.2012, 22:15:12 (Tento príspevok bol naposledy zmenený: 12.03.2012 12:10:02 od Koniiiik.)
Príspevok: #4
abu gargh, ten check na velkost suboru bol asi na 3 miestach :/
uz by to malo byt fixed a mali by prejst 2 MB subory.

// Jazykovedný ústav
10.03.2012, 22:26:15
Príspevok: #5
ok prešiel aj 1MB súbor diki
12.03.2012, 12:14:32
Príspevok: #6
Fíha, Kabell, ty čo si s tým riešením robil, že ti z postu na post vždy narástlo? Len pre istotu ešte raz zdôrazním, čo Usáma napísal vyššie:

(10.03.2012 20:45:50)USAmec Napísal:  ale v principe sa snazte to dostat na menej (musi to podla mna ist)

Inak, iba na zamyslenie, takéto odovzdávanie nám beží už nejaký ten rok a doteraz nikto nepotreboval odovzdávať megový súbor. Si si istý, že nerobíš niečo zle? Neprikladáš tam napríklad obrázok obsahujúci zopár čiar a kružníc ako obrovské PNG alebo nebodaj JPG? Nedá sa to spraviť ako nejaký vektorový obrázok zaberajúci niekoľko KB?

[url=http://losethegame.com/][color=#0000FF][size=4]Prehral(a) si?[/size][/color][/url] d-:
Navštíviť používateľov web Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
12.03.2012, 12:25:12
Príspevok: #7
v tomto priklade treba odovzdavat grafy a tabulky, takze sa to moze zdvihnut, ale i tak mega uz je dost Icon_smile
12.03.2012, 12:53:18
Príspevok: #8
No jo, ale taká tabuľka nemá dôvod zaberať oveľa viac ako samotný jej textový obsah + nejaké údaje, čo je kde umiestnené. A grafy sa dajú napr. pomocou gnuplotu generovať priamo ako EPS alebo iné vektorové formáty.

[url=http://losethegame.com/][color=#0000FF][size=4]Prehral(a) si?[/size][/color][/url] d-:
Navštíviť používateľov web Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
12.03.2012, 16:23:55
Príspevok: #9
(12.03.2012 12:14:32)Koniiiik Napísal:  Fíha, Kabell, ty čo si s tým riešením robil, že ti z postu na post vždy narástlo? Len pre istotu ešte raz zdôrazním, čo Usáma napísal vyššie:

(10.03.2012 20:45:50)USAmec Napísal:  ale v principe sa snazte to dostat na menej (musi to podla mna ist)

Inak, iba na zamyslenie, takéto odovzdávanie nám beží už nejaký ten rok a doteraz nikto nepotreboval odovzdávať megový súbor. Si si istý, že nerobíš niečo zle? Neprikladáš tam napríklad obrázok obsahujúci zopár čiar a kružníc ako obrovské PNG alebo nebodaj JPG? Nedá sa to spraviť ako nejaký vektorový obrázok zaberajúci niekoľko KB?

Tak Koniiik, keď už robím štatistiku, tak poriadne
nie??
a asi nikto nepotreboval odovzdať 1MB(932KIcon_cool súbor, pretože podobná úloha asi ešte nebola - štatistika
tam sa dá generovať množstvo údajov - pamätáš na poslednom sústredku koľko dokázal Kuko za jedno kolo proboja nazbierať údajov?? keď debugoval

tak dokážem to ešte zmenšiť na 650KB, ale nechce sa mi
12.03.2012, 16:30:24
Príspevok: #10
question is, ci sa opravovatelovi bude chciet prechadzat mega vela statistik Icon_smile

(samozrejme najlepsie spracovanie je typu:
tu su hlavne vysledky, a tam na konci mas este vsetko mozne, keby ta to velmi trapilo)
12.03.2012, 18:21:11
Príspevok: #11
(12.03.2012 16:30:24)USAmec Napísal:  question is, ci sa opravovatelovi bude chciet prechadzat mega vela statistik Icon_smile

(samozrejme najlepsie spracovanie je typu:
tu su hlavne vysledky, a tam na konci mas este vsetko mozne, keby ta to velmi trapilo)

ved tak to aj mám spravené
1. moja úvaha ako sa správajú čísla
2. tabuľka
3. graf

To čo bude hlavne opravovateľ chcieť je moja úvaha
Potom ak ho to bude trápiť, tak nižšie je tabuľka, v ktorej si môže čeknuť čísla a nakoniec je tam graf - tabuľka v obrázku (keď sa mu nebude chcieť čítať tabuľka)-
a úvaha 1,5 strany to nieje až tak veľa

to som zvedavý na veľkosti ostatných riešiteľov
12.03.2012, 22:12:21
Príspevok: #12
Zalezi aj na fonte a vzdialenosti medzi riadkami a podobnych veciach, strana a pol moze a nemusi byt vela Icon_cheesygrin
myslim ze sa mu skor nebude chciet citat tabulka (aspon teda ja radsej pozeram na graf ako na tabulku)... ale ak to je len 1 graf a 1 tabulka tak to fakt nieje na 1 MB, aspon teda ja vacsinou ked robim grafy tak maju tak 30 KB, tabulky a text aj menej

farmar: http://www.mangareader.net/114-4202-6/great-teacher-onizuka/chapter-77.html
13.03.2012, 17:14:45
Príspevok: #13
tak už môžem povedať, že tá tabuľka mala asi 400 riadkov a 21 stĺpcov, a každý stĺpec bol inej farby - to tam asi zavážilo,ale font a riadkovanie bolo normálne a bolo tam ešte aj veľa prázdnych riadkov(vynechaných) no a ten graf, to bol JPG obrázok 150KB, takže keď data (v HTML)mali 350KB + obrázok 150KB, tak potom v PDF to malo 550KB(to 1MB to malo s PNG obrázkom) tak nakoniec som odovzdal to 550KB, aby ste sa nehnevali, že som odovzdal 1MB
Odpovedať 

Účet

Ako sa prihlásim?

loading

Redirecting